Kto wygrał Szlam Netfliksa?

Po Netflix Cup gigant streamingowy był w weekend gospodarzem drugiego wydarzenia sportowego na żywo: Netflix Slam.

Netflix w dalszym ciągu zwiększa swój zasięg na różne sposoby, koncentrując się na zwiększaniu swojego wpływu na treści międzynarodowe, gry i sport na żywo. Na początku tego roku gigant streamingowy osiągnął znaczące porozumienie w sprawie transmisji WWE Raw od 2025 roku .

Kilka miesięcy wcześniej było gospodarzem pierwszego w historii wydarzenia sportowego na żywo w formie The Netflix Cup , w którym wzięli udział kierowcy F1 i golfiści znani z filmów dokumentalnych Drive to Survive i Full Swing.

Po debiutanckim turnieju na żywo w niedzielę, 3 marca, wyemitowano serial The Netflix Slam, podczas którego drugi na świecie Carlos Alcaraz zmierzył się z 22-krotnym zdobywcą tytułu Wielkiego Szlema w grze pojedynczej mężczyzn, Rafaelem Nadalem. Ale kto wyszedł na górę?

Po zaciętym secie dogrywki Carlos Alcaraz wygrał The Netflix Slam, pokonując Rafaela Nadala wynikiem 14-12.

Gospodarzem specjalnego, jednodniowego pokazowego meczu tenisowego była firma MGM Resorts International, która odbyła się w Michelob ULTRA Arena w Mandalay Bay Resort and Casino w Las Vegas.

Analizując wyniki, Netflix powiedział: „Nadal wygrał pierwszego seta pokazowego meczu 6:3, a Alcaraz wygrał drugiego seta 6:4. Ostatnim setem meczu był zapierający dech w piersiach 10-punktowy tie-break, podczas którego Nadal po raz pierwszy wyrównał wynik na 9-9 jedną ze swoich charakterystycznych (czyli pozornie niemożliwych) wolejów.

„Jednak wyłonienie zwycięzcy nie byłoby takie łatwe. Zarówno Nadal, jak i Alcaraz zagrali jeden ze swoich najlepszych tenisów, podwyższając wynik do 13-12 Alcaraz przed ostatecznym punktem meczowym: Alcaraz wygrał 14-12 w rundzie finałowej, co uczyniło go zwycięzcą The Netflix Slam.

Po zwycięstwie Alcaraz nie miał już nic poza pochwałami dla swojego przeciwnika, stwierdzając, że podziwia jego „ducha walki”. Zawodnik dodał: „Nigdy nie rezygnuje z żadnej piłki, biegnie w każdy zakątek kortu, oddając niesamowite strzały.

„Miałem kilka punktów meczowych, zanim je zdobyłem. Wykonał niewiarygodny strzał. Nigdy się nie poddaje. Staram się to zachować w mojej grze. Ta jego mentalność… znajdowania rozwiązań, gdy sprawy nie układają się za każdym razem dobrze… jest w jego przypadku godna podziwu. Próbuję to zachować. Myślę, że każdy w życiu powinien starać się to zachować.

Netflix Slam jest już dostępny do strumieniowego przesyłania strumieniowego w serwisie Netflix — aby uzyskać więcej treści przesyłanych strumieniowo, sprawdź nowe filmy, które pojawią się w tym miesiącu tutaj , i nowe programy telewizyjne, które pojawią się w tym miesiącu tutaj .