Strażnicy stawiają czoła przeciwnościom losu i miażdżą LOUD w wielkim finale VCT Americas Kickoff

Pomimo porażki z LOUD 0-2 wcześniej podczas VCT Americas Kickoff, Sentinels całkowicie pokonali LOUD w Wielkich Finałach, wygrywając 3-2, co oznacza ogromne odrodzenie niegdyś wspaniałej organizacji Valorant. Strażnicy powracają.

Chociaż Strażnicy są jedną z najpopularniejszych organizacji Valorant na świecie, nie odnieśli największego sukcesu od czasu, gdy w 2021 r. znaleźli się na mapie.

Jednak po pewnym czasie, wysiłku i nowym IGL w postaci johnqt, Strażnicy w końcu znaleźli swój skład. Po latach zmagań zaliczyli wielki powrót, wygrywając 3:2 z LOUD w wielkim finale VCT Americas Kickoff.

Strażnicy niszczą LOUD, aby przejąć VCT Americas

Sentinels nabierają tempa wraz z rozpoczęciem VCT Americas Kickoff. Od początkowej porażki z LOUD do wygrywania co drugiego seta, przeszli od niepewnego początku do miażdżenia konkurencji.

Ich zwycięstwo nad NRG było kluczowym zwycięstwem w przedostaniu się do VCT Masters Madrid , a zwycięstwo w Wielkim Finale było warte punktów, rozstawienia i przechwalania się. To powiedziawszy, Strażnicy zasłużyli sobie na przechwalanie się, a niektórzy ze względu na sposób, w jaki wygrali ostatni mecz w secie.

Sentinels-win-johnqt
Colin Young-Wolff/Riot Games

Mimo że Icebox i Bind wyglądali nieco ponuro, Sentinels zajęli Lotus w zdecydowany sposób i zakończyli swój występ w Wielkich Finałach w spektakularny sposób. Nie ma żadnych argumentów przeciwko temu, że SEN był najlepszą drużyną danego dnia i obecnie najlepszą drużyną na torze VCT America.

To nawet nie jest tak, że niesie go jeden gracz. Każdy gracz miał w serii kilka ważnych momentów, w których przechwytywał rundy i podejmował właściwe decyzje pod presją.

Jeśli Sentinelom uda się utrzymać ten poziom na arenie międzynarodowej, inne drużyny biorące udział w VCT Masters Madrid powinny się bać. Z drugiej strony, LOUD też nie ułatwiał zadania.